Szanowni Rodzice

Spotkania z nauczycielkami prowadzącymi grupy dzieci 3 letnich od 01 września 2020r. odbędą się w ogrodzie przedszkolnym w dniach:

Grupa I Żółta 06.08.2020r. czwartek, godz. 16:00

Grupa II Pomarańczowa 04.08.2020r. wtorek, godz. 16:00

Na spotkanie dziecko przychodzi z jedną osobą dorosłą. Osoby dorosłe obowiązuje maseczka, dezynfekcja rąk przed wejściem na teren przedszkola oraz zachowanie dystansu społecznego.

Informacje organizacyjne, podział na grupy, adresy kontaktowych skrzynek pocztowych do nauczycieli, wyprawka  3-latka zostaną przesłane na adresy skrzynek pocztowych Rodziców podanych w kartach zapisu dzieci do przedszkola.

Od 01.09.2020r. przedszkole czynne jest w godzinach 06:30 – 17:00.

Wyprawka dla dziecka 3 letniego:

• Koc, niezbyt gruby, w poszwie w rozmiarze 160 x 200 cm, przyniesiony w materiałowym worku, lub mocnej torbie. Poszwa zapinana na suwak, troki, nie na guziki pościelowe.
  • Piżamka.
  • Ubrania na zmianę dostosowane do pory roku: 2-3 pary majtek, spodnie dresowe lub legginsy/rajstopki, skarpetki, bluzka, t-shirt, ew. podkoszulka, spódniczka. Wszystko w podpisanym materiałowym worku.
  • Kapcie ze sztywną podeszwą, antypoślizgowe, łatwe do samodzielnego nałożenia i ściągnięcia przez dziecko, najlepiej na rzepy lub wsuwane. Podpisane.
  • Ręczniczek 40 x 40 z przyszytym wieszaczkiem do łatwego zawieszenia na haczyku. Podpisany
  • Chusteczki higieniczne, wyciągane 1 pudełko.

Obuwie i ubrania, zarówno zapasowe jak też te, w których dziecko przychodzi do przedszkola powinny być przede wszystkim wygodne, luźne, takie, żeby dziecko było w stanie samodzielnie je nałożyć i zdjąć. Spodnie - najlepiej na gumkę, bez zbędnych guzików, zamków. Buty - w miarę możliwości bez sznurówek.

Wszystkie rzeczy osobiste powinny być podpisane w sposób czytelny imieniem i pierwszą literą nazwiska lub inicjałami dziecka – to pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów!

Ze względu na ogłoszony stan pandemii dzieci do przedszkola nie przynoszą swoich zabawek, przytulanek itp.

W przedszkolu kładziemy duży nacisk na samodzielność dzieci, dlatego prosimy, by czas do rozpoczęcia roku szkolnego wykorzystali Państwo na doskonalenie umiejętności samoobsługowych u dzieci, posługiwanie się łyżką, załatwianie się do sedesu, podcieranie się, dokładne mycie rąk, ubieranie i rozbieranie się, wycieranie nosa.

Żegnamy się na zawsze z pieluchami!

Dziecko może zostać odebrane z przedszkola wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby upoważnione przez nich do odbioru. Upoważnienie powinno być dostarczone do nauczycieli w formie pisemnej na specjalnym formularzu pobranym  z przedszkola. Niezbędne jest też dostarczenie druków zgody na przetwarzanie danych osobowych podpisanych przez osoby upoważnione.

W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów dziecko nie może zostać wydane osobie innej niż rodzic/opiekun prawny!

Prosimy o zweryfikowanie poprawności numerów telefonów do rodziców podanych w kartach zapisów dzieci do przedszkola.

Prosimy o dopełnienie formalności w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu. Dziękujemy :)

Od 01.09.2020r. przedszkole będzie pracować w godzinach 06:30-17:00.

Wakacyjna przerwa w funkcjonowaniu przedszkola: 12.08.2020r. - 31.08.2020r.