Szanowni Rodzice

Od 01.09.2020r. przedszkole czynne jest w godzinach 06:30 – 17:00.

Wyprawka dla dziecka 3 letniego:

  • Koc, niezbyt gruby, w salach jest bardzo ciepło.
  • Ubrania na zmianę dostosowane do pory roku: 2-3 pary majtek, spodnie dresowe lub legginsy/rajstopki, skarpetki, bluzka, t-shirt, ew. podkoszulka, spódniczka. Wszystko w podpisanym materiałowym worku.
  • Kapcie ze sztywną podeszwą, antypoślizgowe, łatwe do samodzielnego nałożenia i ściągnięcia przez dziecko, najlepiej na rzepy lub wsuwane. Podpisane.
  • Ręczniczek 40 x 40 z przyszytym wieszaczkiem do łatwego zawieszenia na haczyku. Podpisany.
  • Chusteczki higieniczne, wyciągane 1 pudełko.

Obuwie i ubrania, zarówno zapasowe jak też te, w których dziecko przychodzi do przedszkola powinny być przede wszystkim wygodne, luźne, takie, żeby dziecko było w stanie samodzielnie je nałożyć i zdjąć. Spodnie - najlepiej na gumkę, bez zbędnych guzików, zamków. Buty - w miarę możliwości bez sznurówek. Dzieci, przynajmniej w pierwszym okresie będą spały bez przebierania się w piżamki.

Wszystkie rzeczy osobiste powinny być podpisane w sposób czytelny imieniem i pierwszą literą nazwiska lub inicjałami dziecka – to pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów!

Ze względu na ogłoszony stan pandemii dzieci do przedszkola nie przynoszą swoich zabawek, przytulanek itp.

W przedszkolu kładziemy duży nacisk na samodzielność dzieci, dlatego prosimy, by czas do rozpoczęcia roku szkolnego wykorzystali Państwo na doskonalenie umiejętności samoobsługowych u dzieci, posługiwanie się łyżką, załatwianie się do sedesu, podcieranie się, dokładne mycie rąk, ubieranie i rozbieranie się, wycieranie nosa.

Żegnamy się na zawsze z pieluchami!

Dzieci 4 i 5 letnie:

  • Kapcie.
  • Ręczniczek 40 x 40 z przyszytym wieszaczkiem, podpisany.
  • Ubrania na zmianę w podpisanym worku.
  • Chusteczki higieniczne wyciągane, 1 pudełko.

Dziecko może zostać odebrane z przedszkola wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby upoważnione przez nich do odbioru. Upoważnienie powinno być dostarczone do nauczycieli w formie pisemnej na specjalnym formularzu pobranym  z przedszkola. Niezbędne jest też dostarczenie druków zgody na przetwarzanie danych osobowych podpisanych przez osoby upoważnione.

W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów dziecko nie może zostać wydane osobie innej niż rodzic/opiekun prawny!

Prosimy o zweryfikowanie poprawności numerów telefonów do rodziców podanych w kartach zapisów dzieci do przedszkola.

Prosimy o dopełnienie formalności w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu. Dziękujemy :)