W listopadzie i w grudniu 2019r. dzieci z naszego przedszkola włączyły się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Góra Grosza 2020”.

Akcję organizowało Towarzystwo NASZ DOM. Jej celem było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Koordynatorem akcji w naszym przedszkolu była p. Bożena Mrozow

Nasze przedszkolaki dzielnie zbierały cenne groszówki, (27 531 sztuk monet - ważyły  53,60 kg) i usypały górę grosza w kwocie 890,71zł

Szczególne gratulacje należą się Rodzicom i przedszkolakom z grupy POMARAŃCZOWEJ, którzy usypali górę grosza w kwocie 274,62zł zajmując I miejsce w przedszkolu.

grupa Czerwona zebrała  210,99zł,

grupa Niebieska 134,59zł.

grupa Brązowa 127,01zł,

grupa Zielona 113,10zł,

grupa Żółta 30,40zł.

I miejsce za ilość 1 groszówek zajęła gr Niebieska - 7118 szt.

I miejsce za ilość 1 złotówek zajęła gr Czerwona -  22 szt.

I miejsce za ilość 2 złotówek zajęła gr Zielona - 10 szt.

I miejsce za zaangażowanie w segregowanie monet zajęły grupy Żółta i  Brązowa.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do tej ogólnopolskiej akcji.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla dzieci.

Dziękujemy dzieciom  za pomoc w segregowaniu monet.

Pracownikom przedszkola paniom Ani, Wioli i Kasi za  ich liczenie, ważenie i pakowanie. Panu Janowi za odwiezienie paczek na pocztę.

Bożena Mrozow