Na tablicy ogłoszeń w systemie iprzedszkole oraz na naszym FB https://www.facebook.com/Przedszkole-Z-Serduszkiem zamieszczone są materiały i propozycje zabaw i zajęć dla dzieci  opracowane przez nauczycielki grup, materiały logopedyczne i języka angielskiego od pań Moniki i Beaty.

Mogą występować problemy z logowaniem do systemu iprzedszkole przez aplikację mobilną. Zalecamy logowanie poprzez przeglądarkę internetową.

Materiały, propozycje zabaw i zajęć z dziećmi dla poszczególnych grup nauczyciele również zamieszczają na dysku Google:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do dysku Google podany jest na tablicy ogłoszeń każdej grupy w systemie iprzedszkole.

Ucieszą nas zdjęcia jak pracujecie, bawicie się, spędzacie czas przesłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy na Was, dzieciaczki. Do zobaczenia.

Adresy kontaktowe do nauczycieli grup:

Żółta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomarańczowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niebieska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czerwona: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Brązowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

             Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zielona: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logopeda: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 13 ul. Odrowąża 75:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tu, poniżej przykłady, propozycje zabaw dla wszystkich dzieci i wszystkich rodziców. Zapraszamy rodziców do zabawy z dziećmi. Życzymy udanej zabawy rodzicom i dzieciakom.

1. Co to jest koronawirus, opowiadanie dla dzieci

Mamusiu, Tatusiu kliknij i przeczytaj razem z dzieckiem

2. Zachęcamy do zabaw z dzieckiem np.

dla młodszych: coś w pobliżu w kolorze....

dla starszych: coś w pobliżu na głoskę np. o (samogłoski lub dla bardziej zaawansowanych spółgłoski)

                     coś w pobliżu, co kształtem przypomina kwadrat/prostokąt/trójkąt

zabawy rysowane:

        kółko i krzyżyk,

        ziemniak  - kartce narysowane liczby 1-10, połącz je linią, bez przecinania.

3. Zagadki-wymyślanki, przykłady

Jak nazywa się ten przedmiot, który można znaleźć na podłodze przed drzwiami do mieszkania/domu?

Jak nazywa się przedmiot, który służy do smażenia naleśników?

Co to jest za zwierzę, które jest pożyteczne i mieszka w ulu?

Jak nazywa się pan/pani, który potrafi kierować samochodem/autobusem/samolotem/rowerem/pociągiem itp?

Jak nazywa się pan, który pracuje w piekarni/sklepie itp?

Jak nazywa się miejsce, gdzie można kupić lekarstwa/książki itp?

4.  Mamusiu, Tatusiu, przeczytaj dziecku, opowiedz, wytłumacz dlaczego tak trzeba.

5. Zabawa w Pomidora

Jeden uczestnik zabawy wybierany jest na "pomidora" - jego zadaniem jest odpowiadać słowem "pomidor" na wszystkie pytania zadawane przez pozostałych uczestników zabawy i, co najważniejsze, nie śmiać się. Pozostali uczestnicy zabawy kolejno zadają mu dowolne pytania. Gra kończy się, gdy pomidor pomyli się (odpowie coś innego niż "pomidor"), zaśmieje się lub pozostali uczestnicy poddadzą się. Można wtedy wybrać kolejnego "pomidora".

6. Wyliczanka o samochodziku

Bierzemy w swoją dłoń rączkę dziecka:
Auto do myjni przyjechało, bo się umyć ładnie chciało.
Umyto:
Pierwsze koło podstawowe (głaszczemy mały palec),
Drugie koło podstawowe (głaszczemy drugi palec),
Trzecie koło podstawowe (głaszczemy trzeci palec),
Czwarte koło podstawowe (głaszczemy czwarty palec),
Piąte koło zapasowe (głaszczemy kciuk).

7. Zabawa "Ciepło-zimno"

Ustal z dzieckiem jaki przedmiot schowasz lub przygotuj drobną niespodziankę dla dziecka. Wyproś na chwilę dziecko z pokoju. Schowaj przedmiot. Pokieruj ruchem dziecka, w ten sposób by go odnalazło. Słowami "ciepło" gdy się zbliża do miejsca ukrycia, słowami"zimno" gdy się od niego oddala.

8. Gra w warcaby

W przedszkolu promujemy grę w warcaby. Planszę można wykonać z kartki papieru. Dziecko z pewnością pomoże zamalować czarną kredką czarne pola. Pionkami mogą być guziki lub dziecko może je samodzielnie wykonać - kółka wycięte z papieru pokolorowane na dwa kolory.

9. Gry planszowe - zawsze i wszędzie, każdy rodzaj.

10. Rozwiązywanie zadań z treścią, dodawanie i odejmowanie w zakresie 6 np.

Autobusem jechały 2 osoby. Na kolejnym przystanku wsiadła jedna. Ile osób tera jedzie autobusem?

Mama położyła na talerzu 3 kawałki jabłuszka. Jaś jedno zjadł. Ile pozostało kawałków jabłuszka na talerzu?

Do karmnika przyleciały 2 sroki i 1 wróbel. Ile jest ptaków w karmniku?

Kasia zjadła 3 ciasteczka. Mama dołożyła jej jeszcze 2. Ile ciasteczek zjadła Kasia?

11. Czytajcie Rodzice dzieciom, czytajcie dzieciom książki lub opowiadajcie, bajki klasyczne, znane lub nawet te wymyślone na prędce. Słuchanie uczy skupiania uwagi.

12. Wprowadzamy w przedszkolu "Kodowanie na dywanie". Warto pograć z dzieckiem w statki. Każdy zna tą grę. To ćwiczenia z kodowania. Dzieci to lubią. Wystarczy kartka papieru i długopis. Kwadrat 5 x 5 i jednomasztowce nie powinny starszemu dziecku sprawić problemów.