Informacje dla rodziców dzieci 3-letnich

Nauczycielki grup trzylatków rozpoczynają pracę w zależności od dnia tygodnia od godzin 06:30, 07:00, 07:30, 08:00. Do czasu przyjścia nauczycielki grupy

w godzinach 06:30 – 08:00 dzieci będą przebywały pod opieką innej nauczycielki, w swojej lub sąsiedniej sali. Grupy dzieci 3-letnich pracują do godziny 17:00.

Dziecko może zostać odebrane wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby upoważnione przez nich do odbioru. Upoważnienie powinno być dostarczone do przedszkola w formie pisemnej na specjalnym formularzu pobranym  z przedszkola. W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów dziecko nie może zostać wydane osobie innej niż rodzic/opiekun prawny! Prosimy o dopełnienie formalności w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

Wyprawka dla dziecka 3-letniego:

• Poszewka na kołdrę + koc w rozmiarze 160 x 200 cm, w materiałowym worku, lub mocnej torbie.
  • Ubrania na zmianę dostosowane do pory roku: 2-3 pary majtek, spodni dresowych lub legginsów/rajstopek, skarpetki, 2 bluzki, t-shirty, ew. spódniczka (wszystko w materiałowym, czytelnie podpisanym worku).
  • Kapcie, obuwie na zmianę (ze sztywną podeszwą, antypoślizgowe, łatwe do samodzielnego nałożenia i ściągnięcia przez dziecko, najlepiej na rzepy lub wsuwane).
  • Ręczniczek ok. 40 x 40 cm, z pętelką do zawieszenia, czytelnie podpisany.
  • Kredki Bambino + kredki ołówkowe + temperówka w podpisanym piórniku/plastikowym pudełeczku, saszetce (prosimy o podpisanie zarówno piórnika, temperówki jak i każdej kredki osobno, tak by można było łatwo zidentyfikować do kogo należą). Dzieci mają do dyspozycji w salach podpisane szufladki, w nich przechowują swoje rzeczy.

Dodatkowo: chusteczki higieniczne wyciągane (1 pudełko).

Obuwie i ubrania (zarówno zapasowe jak też te, w których dziecko przychodzi do przedszkola) powinny być przede wszystkim wygodne, luźne, takie, żeby dziecko było w stanie samodzielnie je nałożyć i zdjąć. (Spodnie - najlepiej na gumkę, bez zbędnych guzików, zamków. Buty - w miarę możliwości bez sznurówek).

Wszystkie rzeczy osobiste powinny być podpisane w sposób czytelny imieniem i pierwszą literą nazwiska lub inicjałami dziecka – to pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów!

Żegnamy się z pieluchami, w dzień i do spania!

Zapraszamy na naszego FB gdzie zamieszczone zostały filmiki przedstawiające przedszkolne sale oraz film z udziałem Mai i Wojtusia.