O przedszkolu

Przedszkole położone jest na osiedlu Bródno, bezpośrednio przy ul. Bazyliańskiej. Od ulicy, chroniąc przed hałasem oddziela go prywatna posesja z ogrodem. Dzieci korzystają z przedszkolnego ogrodu z dużą ilością zieleni.

Dla 150 przedszkolaków w wieku 3-6 lat zorganizowanych w 6 grupach pracuje 26 osób: 13 nauczycieli (w tym dyrektor) oraz 14 pracowników administracji i obsługi.

Nazwy grup dziecięcych pochodzą od kolorystyki sal:

• dzieci 3 letnie - Żółta,
  • dzieci 3-4 letnie - Pomarańczowa,
  • dzieci 4 letnie - Niebieska,
  • dzieci 4-5 letnie - Czerwona,
  • dzieci 5 letnie - Zielona,
  • dzieci 4-5-6 letnie - Brązowa.

Nauczyciele zajęć dodatkowych.

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe dla 3, 4, 5, 6 letnich dzieci:

• rytmika,
  • taniec sportowy,
  • gimnastyka korekcyjna.

Co roku gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia 2017 roku również byliśmy z WOŚP. Zobacz nas na You Tube:  25. Finał WOŚP - wejście TTV 9.45 - 10:05

Do przedszkola uczęszczają dzieci z dietami eliminacyjnymi.

Zbieramy plastikowe nakrętki dla Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek oraz zużyte baterie dla Organizacji Odzysku Reba SA, wspieramy schroniska dla zwierząt.
Pierwszego dnia wiosny w Parku Bródnowskim organizujemy dla przedszkolaków z Targówka Wiosenną Paradę Przedszkolaków.

W każdej grupie organizowane są warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci.

W każdej grupie realizowany jest projekt "Rodzice czytają dzieciom".

Starsze dzieci jeżdżą na wycieczki plenerowe, do teatrów lalkowych, na wystawy i w różne ciekawe miejsca.

27 listopada każdego roku na wesoło obchodzimy dzień imienin naszego przedszkola.

W sierpniu 2010 r. na terenie przedszkola, z udziałem naszych dzieci został nagrany spot reklamowy do Społecznej Kampanii ZAWAŁcz o swoje serce, realizowany przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Twarzą Kampanii był aktor Krzysztof Stelmaszyk. Zapraszamy do  Foto archiwum.

11 marca 2013 r. odwiedziła nas ekipa TVP2, która nagrywała materiały do programu "Pytanie na śniadanie - W poszukiwaniu przedszkola idealnego.

W czasie rekrutacji do przedszkoli dla przyszłych przedszkolaków organizujemy:

1. Dni otwarte. Rodzic z dzieckiem może przyjść do przedszkola przyjrzeć się naszej pracy, porozmawiać z nauczycielkami.
  2. Spotkanie integracyjne, na którym przedszkolaki zaprezentują się artystycznie, zaproszą miłych kandydatów do wspólnej zabawy.
  3. Spotkania adaptacyjne pod koniec czerwca i sierpnia.