O przedszkolu

Przedszkole położone jest na osiedlu Bródno, bezpośrednio przy ul. Bazyliańskiej. Od ulicy, chroniąc przed hałasem oddziela go prywatna posesja z ogrodem. Dzieci korzystają z przedszkolnego ogrodu z dużą ilością zieleni. W każdej sali dziecięcej zamontowane są sfinansowane przez m.st. Warszawa oczyszczacze powietrza, które chronią przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami.

Dla 150 przedszkolaków w wieku 3-6 lat zorganizowanych w 6 grupach pracuje 26 osób: 13 nauczycieli (w tym dyrektor) oraz 14 pracowników administracji i obsługi.

Zobacz: Statut Przedszkola

Zobacz: Podstawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Załącznik do rozporządzenia MEN z dnia 14.02.2017r.

Nazwy grup dziecięcych pochodzą od kolorystyki sal:

• dzieci 3 letnie - Żółta,
  • dzieci 3-4 letnie - Pomarańczowa,
  • dzieci 4 letnie - Niebieska,
  • dzieci 4-5 letnie - Czerwona,
  • dzieci 5 letnie - Zielona,
  • dzieci 4-5-6 letnie - Brązowa.

Nauczyciele zajęć dodatkowych.

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe:

• rytmika,
  • taniec sportowy,
  • kółko artystyczne,
  • gimnastyka korekcyjna.

Co roku gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W przedszkolu pracuje sztab WOŚP gdzie wolontariuszami są nauczyciele naszego przedszkola. 15 stycznia 2017 roku również byliśmy z WOŚP. Zobacz nas na You Tube:  25. Finał WOŚP - wejście TTV 9.45 - 10:05. Do 2017 roku dzięki hojności rodziców i pracowników przedszkola wsparliśmy Orkiestrę Jerzego Owsiaka kwotą 8655,31 zł i złotym pierścionkiem.

Zobacz 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze wolontariuszki z plakatem przedstawiającym Jerzego Owsiaka w Studio TVN. 2:36 minuta relacji ze studia WOŚP Fakty Oglądaj Online.

05 grudnia obchodzimy Dzień Wolontariusza.

Do przedszkola uczęszczają dzieci z dietami eliminacyjnymi.

Zbieramy plastikowe nakrętki dla Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek oraz zużyte baterie dla Organizacji Odzysku Reba SA, wspieramy schroniska dla zwierząt.
Pierwszego dnia wiosny w Parku Bródnowskim organizujemy dla przedszkolaków z Targówka Wiosenną Paradę Przedszkolaków.

W każdej grupie organizowane są warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci.

W każdej grupie realizowany jest projekt "Rodzice czytają dzieciom".

Starsze dzieci jeżdżą na wycieczki plenerowe, do teatrów lalkowych, na wystawy i w różne ciekawe miejsca.

27 listopada każdego roku na wesoło obchodzimy dzień imienin naszego przedszkola.

W sierpniu 2010 r. na terenie przedszkola, z udziałem naszych dzieci został nagrany spot reklamowy do Społecznej Kampanii ZAWAŁcz o swoje serce, realizowany przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Twarzą Kampanii był aktor Krzysztof Stelmaszyk. Zapraszamy do  Foto archiwum.

11 marca 2013 r. odwiedziła nas ekipa TVP2, która nagrywała materiały do programu "Pytanie na śniadanie - W poszukiwaniu przedszkola idealnego.